Himenoplasti: Kızlık Zarı Dikimi Nedir?

Kızlık zarının farklı sebeplerden ötürü yırtılması sonrasında kadınlar cinsel birliktelik esnasında kanamanın olmamasından dolayı çeşitli zor durumlar ile karşılaşabiliyor.
Bu haber 2016-06-21 17:31:51 tarihinde eklenmiştir.

Kızlık zarının farklı sebeplerden ötürü yırtılması sonrasında kadınlar cinsel birliktelik esnasında kanamanın olmamasından dolayı çeşitli zor durumlar ile karşılaşabiliyor. Bunun nedeni ise bazı kültürlerde kızlık zarının önemi hiç olmadığı kadar artmaya başlamış durumda. Dolayısıyla kadınların büyük bir kısmı ne yazık ki bu konuda yaşamış oldukları zorluklar ile karşı karşıya kalmamak adına tam olarak işe yaramayan yöntemleri seçebiliyorlar. Halbuki gelişen teknoloji ile birlikte artık kızlık zarı dikimi işlemleri tahmin edilenden çok daha kısa bir süre içerisinde başarıyla gerçekleştirilebiliyor. Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi doktoru Firdevs Hanım'ın verdiği bilgilere göre himenoplasti işlemi, kalıcı bir işlem olarak yapılıyor

Günübirlik Bir Operasyon

Kısa bir süre sonrasında cinsel ilişkiye girileceği zaman bu ilişki esnasında kanamanın olması isteniyorsa geçici bir kızlık zarı dikimi işlemi yapılacaktır. Bu işlemde genel olarak kızlık zarının onarım işlemi gerçekleştirilmektedir. Onarım işleminden sonra ise iyileşme sürecine giriliyor. Bu aşamada hastanın nelere dikkat etmesi gerektiği konusunda doktor ile yapılacak olan iletişim çok büyük bir önem taşıyor. Çünkü tek bir detaya dahi dikkat edilmemesi sonrasında dikişlerin enfeksiyon kapabilmesi durumu gerçekleşebilecektir. Kalıcı kızlık zarı dikimi işleminde ise hastalar yaklaşık olarak 30 dakikalık operasyon geçirirler.

Kızlık Zarı Dikiminde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Kızlık zarı dikimi yönteminde vajinanın girişinde yer alan duvarların kaydırılması işlemi yapılmaktadır. Kızlık zarı dikimi konusunda kadınların en fazla tercih ettiği yöntem olan kalıcı dikim işleminde vajinanın arka ve yan duvarlarındaki dokular dikkatli bir şekilde kaydırılmakta ve sonrasında da üst duvara asılmaktadır. İyileşme sürecinin sona ermesinin ardından girilecek olan ilk cinsel birleşme işlemi esnasında kanama meydana gelecektir. Kalıcı himenoplasti operasyonunda gerek öncesinde gerekse sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı detaylar bulunmaktadır. Bunlara uyulması sonrasında kadınlar ilk birliktelikleri sonrasında istedikleri kanamanın oluşması sağlanmış olacak ve bu sayede de oluşacak sorunların önüne geçerek sorunsuz bir birliktelik yaşayacaklar.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SAĞLIK haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Genel Seçimlerde Oyunuzu Kim İçin Vereceksiniz?
Şuay Alpay(AKP)
Metin Bulut(AKP)
Serpil Bulut(AKP)
Ömer Serdar(AKP)
Yaşar Karabulut(CHP)
Feyzi Septioğlu(CHP)
Mustafa Yavuz(CHP)
Fadime Yılmaz(CHP)
Yavuz Temizer(MHP)
Abdurrahman Kızgın(MHP)
Mesut Aksan(MHP)
Mehmet Karaca(MHP)
Selami Ekinci(SP-BBP)
Bekir Kılıç(SP-BBP)
ibrahim Öcal(SP-BBP)
Musa Hacıbekiroğlu(SP-BBP)
Orhan Demirbağ(HDP)
Türkan Bingöl(HDP)
Ali Cemal Zülfikar(HDP)
İbrahim Bingöl(HDP)

Elazığ Haber - Elazığ Haberleri
© Copyright 2012 Elazığ Haber
İlçeler
Palu
Sivrice
Kovancılar
Elazığ
Elazığ Haberleri
Elazığ Asayiş
Elazığ Belediyesi
Spor
Fenerbahçe
Galatasaray
Elazığ Spor
Teknoloji
Google
Windows
Facebook