SRC Belgesi Alması Gereken Kişiler

Yük ya da yolcu taşımacılığı yapılan araçları kullanan şoförlerin sadece ehliyete sahip olmaları yeterli olmuyor. Bu araçları kullanmak için elbette uygun ehliyete sahip olmaları gerekiyor.
Bu haber 2016-06-16 18:35:40 tarihinde eklenmiştir.

Yük ya da yolcu taşımacılığı yapılan araçları kullanan şoförlerin sadece ehliyete sahip olmaları yeterli olmuyor. Bu araçları kullanmak için elbette uygun ehliyete sahip olmaları gerekiyor. Ama taşımacılık yapan aracın statüsüne uygun olan eğitimleri almaları ve bu eğitimden sonra Ulaştırma Bakanlığı tarafından açılan sınava girerek ‘mesleki yeterlilik belgesi’ alma zorunlulukları da bulunuyor. Söz konusu olan bu belge ise Src belgesi olarak tanımlanıyor. Yani yurt içinde ya da yurt dışında, yolcu ya da yük taşımacılığı yapma amacıyla kullanılan araçları sürmek isteyen şoförlerin, araca uygun ehliyetin yanı sıra yaptıklara işe uygun olan src belgesine de sahip olmaları gerekiyor.

 

İlgili belgeleri almak için alınması gereken eğitimler ise, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu konuda yetkilendirilmiş olan kurslar, eğitim kurumları olarak gösterilebilir. Yolcu ya da yük taşımacılığı yapılması, yurt içinde ya da yurt dışında çalışılması veya tehlikeli madde taşımacılığı yapılması gibi işlere uygun olarak verilen eğitim programlarını tamamlayarak ve sonrasında Ulaştırma Bakanlığı’nın düzenlediği sınavlara katılarak, gerekli olan Src belgesini alabiliyorsunuz. Bu eğitim programlarının fiyatları ise farklı oluyor. Çünkü farklı statülerdeki src belgeleri için gerekli olan ön şartlar ve düzenlenen eğitim programları ve süreleri farklı oluyor. Dolayısıyla Src belgesi fiyatları da birbirinden farklı olarak belirleniyor. Linkleri takip ederek belgelerin statüleri, ön şartları, eğitim programları ve fiyatları hakkındaki ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer TEKNOLOJİ haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Genel Seçimlerde Oyunuzu Kim İçin Vereceksiniz?
Şuay Alpay(AKP)
Metin Bulut(AKP)
Serpil Bulut(AKP)
Ömer Serdar(AKP)
Yaşar Karabulut(CHP)
Feyzi Septioğlu(CHP)
Mustafa Yavuz(CHP)
Fadime Yılmaz(CHP)
Yavuz Temizer(MHP)
Abdurrahman Kızgın(MHP)
Mesut Aksan(MHP)
Mehmet Karaca(MHP)
Selami Ekinci(SP-BBP)
Bekir Kılıç(SP-BBP)
ibrahim Öcal(SP-BBP)
Musa Hacıbekiroğlu(SP-BBP)
Orhan Demirbağ(HDP)
Türkan Bingöl(HDP)
Ali Cemal Zülfikar(HDP)
İbrahim Bingöl(HDP)

Elazığ Haber - Elazığ Haberleri
© Copyright 2012 Elazığ Haber
İlçeler
Palu
Sivrice
Kovancılar
Elazığ
Elazığ Haberleri
Elazığ Asayiş
Elazığ Belediyesi
Spor
Fenerbahçe
Galatasaray
Elazığ Spor
Teknoloji
Google
Windows
Facebook