İngilizce Öğrenerek Kendinizi Tanıtın

İngilizce öğrenemiyorum demeye artık son. Konuşaraköğren size internetten üzerinden nasıl ingilizce öğrenilir onu gösteriyor.
Bu haber 2015-12-27 23:59:33 tarihinde eklenmiştir.

Ne kadar iyi bilsek de, anadilimizi bile yeni kelimeler ekleyerek geliştirebiliriz. Scrabble (kelime yazma oyunu) oynayarak, eğlenerek öğrenebiliriz. Bir motivasyon da kendin yarat, İngilizce Öğrenme, ufkun genişlesin, talihin açılsın. Bir iş imkanı için lazım. Arkadaşınla kaliteli zaman geçirmek için iyi. Sınavlarla kendini değerlendirirken, gitgide heyecanını yenmen ne güzel. Başladığın işi sürdürmende fayda var. Sektör gazetelerinin dilinden anlamayı yabana atma. Zamanında çok emek verdiysen, yarım bırakmak yakışık almaz, boşuna aklını kemirmesin. İyi bir motivasyon yarat, keyfin yerine gelsin. Hayat bir yandan teşekkürlerini, bir yandan da 'thankyou' cümleleri sunarken, sevgiyle artan kabiliyetini keşfet. Ciddiyetini kattığın kadar, düzenli olarak çalışmanın nasıl ses getirdiğini öğren, biraz da pratik yap, daha iyi olsun. Öğretmenlerden yardım almak, öğrenmeye açık olmak çok önemli. Eğitimin en büyük avantajlarını şimdi yakalayabilirsin. Teknolojiyi kullanırken, başarılı bir ekiple yol alıp, iyi bir öğretmenle yola devam edebilirsin. Yurtdışına gitmek için, uzun zamandır iyi bir nedenin mi var? Bir yenisini ekle, yabancı dil öğren, tek başına seyahat etmenin zevkini yaşa. Grameri anlamaya başladığında, pratik yapmanın önemini de daha iyi idrak edeceksin. Bütün zamanları kavradığında, yeni kelimeler öğrenmek için kurduğun cümlelere, ezberlediğin bir şarkıyı ekleyebileceksin. Hiçbir şey kaçırmadığını, yine öğrenci olarak iyi bir noktada durduğunu anlamalısın.

Sorulan sorulara düzgün yanıt verdiğimizde, kendimizi iyi hissederiz. İyi bir iletişim, karşılıklı hoşgörüyle ve iyi niyetle başlar. Birlikte alınan kararlar, karşılıklı anlayışla sürdürülür ve işe yarar. Ne kadar iyi konuşursak konuşalım, İngilizce kendini tanıtma aynı cümleleri içerecektir. Kendi adını söyleyen kişi, diğerininkini sorar. My name is Raphael. What is your name? Benim adım Esra. Senin adın ne? May I learn how oldyouare? Kaç yaşında olduğunuzu öğrenebilir miyim? I am 22 yearsold. Andyou? Ben 20 yaşındayım. Ya sen? Bu örnekleri çoğaltabiliriz. Do you likeour neigh bourhood? Muhitimizi seviyor musun? Yes but I am workingat home. Evet ama evde çalışıyorum. Me too, I only goout to walk. Ben de, sadece yürümek için dışarı çıkıyorum. Her gün selamlaştığımız birisine, mesela bir komşumuza en sevdiği filmi sorabiliriz. İnsanlar, özellikle yabancı komşuları varsa, yardımcı olmak için kapısını bir kez olsun çalmalı. Bir ihtiyacınız olursa lütfen çekinmeyin. Pleasedon't be shyif you needanything. My other name is thesame as that street you wereborn. Benim diğer adım senin doğduğun sokakla aynı. Could you pleases end your teacher my regards? Lütfen öğretmeninize saygılarımı iletir misiniz? Kendine iyi bak. Takecare of yourself. Seeyoulater. Sonra görüşürüz. Kendinizi tanıtmak için kaç kelime kullandığınızı sayın. 100?

ETİKETLER : ingilizce ingilizce öğrenme konusarakogren yabancı dil kendini tanıtma
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer KÜLTÜR haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Genel Seçimlerde Oyunuzu Kim İçin Vereceksiniz?
Şuay Alpay(AKP)
Metin Bulut(AKP)
Serpil Bulut(AKP)
Ömer Serdar(AKP)
Yaşar Karabulut(CHP)
Feyzi Septioğlu(CHP)
Mustafa Yavuz(CHP)
Fadime Yılmaz(CHP)
Yavuz Temizer(MHP)
Abdurrahman Kızgın(MHP)
Mesut Aksan(MHP)
Mehmet Karaca(MHP)
Selami Ekinci(SP-BBP)
Bekir Kılıç(SP-BBP)
ibrahim Öcal(SP-BBP)
Musa Hacıbekiroğlu(SP-BBP)
Orhan Demirbağ(HDP)
Türkan Bingöl(HDP)
Ali Cemal Zülfikar(HDP)
İbrahim Bingöl(HDP)

Elazığ Haber - Elazığ Haberleri
© Copyright 2012 Elazığ Haber
İlçeler
Palu
Sivrice
Kovancılar
Elazığ
Elazığ Haberleri
Elazığ Asayiş
Elazığ Belediyesi
Spor
Fenerbahçe
Galatasaray
Elazığ Spor
Teknoloji
Google
Windows
Facebook